Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Sumec velký

29. května 2007 v 21:32 | Berry |  Funny
Stalo se to někdy v roce 2004. Jeden teplý jarní podvečer jsem usedl v Roudné nad jezem na břeh řeky Lužnice v revíru 421037. Věděl jsem že v řece žije sumec velký a proto jsem se na setkání s ním řádně vybavil.

Speciální neskutečně silný a pevný prut vyrobený z uhlíkového vlákna IM-9 s nevelkým průhybem, spoj částí typu pivot dodatečně zesílen ocelovým kaleným kroužkem , osazen SIC očky vysoké kvality a dvouruční ergonomickou rukojetí s grafitovým uchycením navijáku značky Lilalik ultra Black Draft Skalice 33 s elektrobrzdou a variátorem uloženým ve speciálních keramických ložiscích s kosoúhlým stykem mazaných Isoflexem NBU 15 umožňující plynulý převod, grafitová konstrukce navijáku vyztužená titanem s precizním utěsněním proti vniknutí vlhkosti zátkami z kevlarových vláken. Jako vlasec jsem použil 16-ti pramenné lano z elektrického ohradníku vyrobené z torarycké ocele a nanovláken, které je velice poddajné v ohybu a je téměř dokonale nekroutivé. Háček jsem si nechal vykovat na zakázku v Pražicích - torarykův kovář a člověk ke všemu všudy dědeček Mímů jej utloukl z howinkového písku. Jako splávek jsem použil též v Pražicích vyrobený dřevěný pivní soudek jenž vytesal Torarykův nejlepší konstruktér ode dřeva - starý Děrymedvěd, je mu již 106 let, dře 23 hodin denně a tudíž má takovou praxi, že dokáže sekat sekerou s přesností 0,003 mm (tři tisíciny milimetru!). Pivní soudek mi dal kdysi starej Činčmerynka ze Skalice, důchodce a příležitostný hrobník tvrdící hrdě že má pod sebou 500 lidí - sekal totiž trávu na hřbitově.

Napíchl jsem na háček rousnici a čekal. Náhle přišel brutální záběr. Již při záseku jsem poznal že je to sumec! Prut se ohnul, lano se neskutečně napjalo a brzda multiplikátoru zařičela až se z ní zakouřilo. Ucítil jsem neskutečný zátah a brzo jsem pochopil že nemám šanci sumce ze břehu zastavit otočit a zdolat. Naštěstí šel kolem starý Mráz jenž měl u břehu uvázanou pramici. Popadl klíče, odemkl ji a zařval "vem si jí a koukej ho dostat"! Na nic jsem nečekal, skočil do lodi, zapřel prut a chopil se vesel. Rval jsem se s ním jako šílenec - pádloval, zapíral pádla o dno, chytal se větví…. Vše marně. Za chvíli jsem byl zcela vysílen, těžce jsem oddechoval v lodi tažené sumcem proti proudu Lužnice do Skalice. Ještě že bylo málo vody. Ve Skalici pod lávkou již čekal Čistecký s Bělorusem s namontovanou nejmohutnější radlicí a neohroženě zatarasil sumci cestu. Již značně unavený sumec však udělal nečekaný obrat a s mohutným třísknutím ocasní ploutvý zkropil cca 40 zvědavců na lávce a provedl takový výpad že specielní prut praskl jak sirka , načež se vydal zpět do Roudný. Opět jsem s ním bojoval ze všech sil, chytal se rákosí, větví, ryl jsem dno pádlama zapřenýma o příď lodi až jsem obě zlámal, sumec mě dál táhl podél břehu, větve olší mi drásaly obličej, řval jsem o pomoc, měl jsem žízeň, byl jsem na pokraji svých sil… V Roudné nad jezem již příběh nabral rychlý konec - na břehu už čekali fotbalisti Dynamo Roudná s fotbalistickou brankou vypletenou pevnou síťovinou. Jak se sumec ukázal na hladině, mužstvo nezaváhalo a hodilo na sumce branku. Ve zlomku vteřiny Jirka Zítek narval do sumce krumpáč a Pepíček Zušima ho nabral vidlemi… Všichni zabrali a vší silou překulili zmítajícího se sumce na břeh do trávy. Nastala gratulace a měření. Měřil 38 cm což je bez 262 cm rovný 3 metry!!!

.

.

.

.

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama