Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Červenec 2007

Lev

30. července 2007 v 11:46 | Berry |  Moje žvásty a postřehy:))
Je pondělí...předposlední červencový den.A je škaredě.Neprší,ale asi bude...Ještě že nemusím do školy...Prázdniny utíkají jako voda,už mám polovinu za sebou.A pak zase tak dlouho do školy... Sedím tu u stolu a kreslím. Snažím se kreslit. Snažím se kreslit lva do čtenářského deníku jako ilustraci ke knize...Nejde to.V knížce si lev majestátně kráčí. Z výrazu mého lva lze usoudit,že ho nejspíš přejel traktor.Když jsem nakreslila oko,vypadalo to ještě slibně,hlava se už podobala spíš tygrovi.Pak se tygr proměnil v medvěda s pankáčem a teď to vypadá jako hřívnatý pes...dobrý pokrok.Nakreslila jsem nohu..Vypadá pohmožděná,zkouším to znova.Nová noha je snad ještě horší. Krátká,tlustá,asi jako sloní.Gumuju.Další noha...Hrůza,gumuju.Prdím na nohy,budu kreslit záda.Záda se kupodivu možná povedly...Je tu další problém;noha.Vypadá dost divně,ale snad to nějak zamaskuju trsem trávy nebo kamenem.Břicho a další noha...Ta se snad i povedla,ale už se nemůžu dívat na tu nohy předtím.Vypadá opravdu,opravdu divně,gumuju. Vážně začínám závidět kreslířům,kteří alespoň něco umí.já neumím nic.Čtyři roky na umělecké škole se mi zdají k ničemu.Stejně to neumím.Gumuju.Gum,uju všechno kromě hlavy.Znovu záda,ocas...dobře,je to ucházející,ale už mám vážně vztek.Dvě zadní nohy načmárám,už mě to nezajímá.Chci to mít hotové.Břicho a zpátky u prvního zádrhelu;přední nohy.Už nemám zájem se s tím štvát.Však ona to Martinka přežije.Naše bobří třídní.A poslední přední noha.Lev je na světě.Ještě pár detailů. Je to. Už jen krajinu,to nemusí být zas tak těžkké.Pár kytiček a stromů,potok a tráva. Dva obrázky se značně liší.Mě už to ale nevadí. Mám hlad.Půjdu jíst.Ještě jsem nesnídala,zdlábnu nějaké svatební cukroví...

Proč nenávidět TH

24. července 2007 v 21:39 | Berry |  Anti TH
*Je to banda nadržených teploušů
*Je to vlastně GIRL BOYBAND
*Myslí si,že hrajou drsnej rock nebo bůhví co,přitom se to podobá spíš vřískání v paviloně opic
*Jejich alba jsou absolutní komerční sračky....
*Většina jejich fanynek jsou malinký holčičky (který stejně ani nerozuměj tomu,co zpívaj,protože jim není víc než 12) a když ne,tak už jsou to opravdový trubky
*Všimli jste si,že mezi fanoušky TH není snad ani jedinej kluk? (kterej ovšem není třeba buzík)

Co je TOKIO HOTEL?

24. července 2007 v 21:30 | Berry |  Anti TH
Strucna Biografie:
TH je banda ctyr 17 letejch teplejch hybrydu kteri.hraji totalni extra-sracky. Tohle zlo vzniklo v nemecku. Dva z tech gayu jsou dvojcata.
Bill je jedno z nich. Je frontman a zaroven nejvetsi kurvicka, sklada texty o tom jak mu to ostatni ze skupiny delaj jenom do prdele a nikam jinam.
Tom, druhe dvojce. "Hraje" na kytaru. Poznavaci znameni: propichnuta drzka, dredy schovany pod cepici a tricko dlouhy az ke kotnikum. Fanynky sni o tom jak ho jednou polibi na jeho smyslne rtiky, ale on je stoprocentni buzerant takze smula holky.
Georg je hodne drsne vyhlizejici "basak". O nem radsi nic psat nebudu. Bojim se ho.
Gustav neni nic jinyho nez retardovanej bubenik. Ma specialni schopnost, vzdycky kdyz ho nekdo foti tak se uplnou nahodou zrovna tvari jako vymitej krypl.

Bratři???

24. července 2007 v 21:17 | Berry |  Anti TH
Mno a pak kdo tvrdí,že to nejsou buzíci?

Básnička

24. července 2007 v 21:00 | Berry |  Anti TH
TADY JSEM PRO VÁS SLOŽILA BÁSNIČKU...INSPIRACÍ MI BYL BLOG www.anti-fuckin-th.blog.cz ,ODKUD MÁM I NĚKTERÉ VERŠE :)
Anti-fans,držte se,to bude kotel,
do Prahy přijíždí Tokio Hotel!
Partička debilů odvedle z Německa,
xichty jak gorily-no to je pecka.
Bill s Tomem-teplouši prvního stupně,
však Gustav s Geogíkem tváří se vzpupně.
Zpívat to neumí,jen to tak vřeští,
nejradši bych to vzala do horkých kleští!
Snad už by byli konečně zticha
a nám by ustaly bolesti břicha.
Každý z nich utekl z jiného blázince,
oblíkaj se jak dědci ze starobince.
Ty jejich xichty už mě fakt děsí,
na tričku,botaskách-lid z toho běsí!
Vážně je ohrožen můj hudební sluch,
když slyším ten jejich otřesný ruch.
A proto teď všichni zakřičte sbohem!
Tahleta hovada ať táhnou-honem!!!
Žeňte je odtut co nejrychleji pryč,
sic na ně vezmu si ten nejdelší bič!
Ať zmizí z hitparád ihned a navždy
nebo se dopustím zákeřné vraždy!
Za vaši přízeň děkuji směle,
ať tihle pitomci táhnou do prdele!

Povedené videyko

24. července 2007 v 20:22 | Berry |  Anti TH
Tohle je dost povedené video,nejlepší je začátek...Protože pokud neumíte německy,tak vám zbytek stejně bude k ničemu ;)

Úvodem k rubrice

24. července 2007 v 20:21 | Berry |  Anti TH
Tahleta rubrika je pro všechny,kteří nesnášej "tokiáče" stejně jako já! Fanouškům doporučuji tuhle rubriku cu nejrychleji opustit,pokud si nepřejí být pobouřeni :)
Najdete tuplno zesměšňujících fotek,pár básniček a sem tam i nějaké to videyko... Přeji příjemnou zábavu všem odpůrcům TH (totálních hlupáků) :)

Hry s koňmi

23. července 2007 v 15:06 | Berry |  Hry
Supr hra,můžete si tu vyčistit a "nastrojit" koníka,můžete mu i změnit barvu....
Lisa a její kůň Bandita si vyjeli ven,pomoz jim překonat všechny překážky!
Mno Lass uns reiten 2 je naprosto super hra,musíte si ji ale stáhnout.Vytvoříte si koně,o kterého se pak staráte(krmení,čištění...) a můžete s ním závodit (parkur,drezura) nebo si jen vyjet na vyjížďku. Určitě doporučuju! Jak stáhnout? Klikněte na tady na ZDE,dostanete se na stránky. Pak klikněte na Spiele&co mno a dál už si jen najdete hru Lass uns reiten 2 a stahujete.
HORSE MAKER
Tady si můžete podle libosti vytvořit svého vlastního koníka...
HORSEY RACING
Tady si můžete zahrát překážkové dostihy s jedním ze tří roztomilých barevných koníků. (bohužel obrázek chybí)
SHOW JUMPING
ZDE si můžete zahrát naprosto skvělou parkurovou hru,můžete si zvolit barvu koně a vašeho oblečení. K dispozici jsou dva stupně tréninku a 4 soutěžní levely. (mustíte mít stažený adobe shockwawe)
PUZZLE
Vyberte si jeden z obrázků a můžete začít skládat :)
Pokud chcete další hry s koňmi,mrkněte na:
Stránka je sice v angličtině,ale určitě si tam něco vyberete :)

Vtipy 2

23. července 2007 v 14:45 | Berry |  Funny
CIHELKA
Jeden král má tři dcery...Přijde za ním první a ptá se:"Tati,proč se jmenuju Růženka?" - "To protože když jsi byla malá,spadl ti na čelíčko lístek růže.Proto se tak jmenuješ." Přijde další dcera a ptá se: "Tati,proč se jmenuju Fialka?" - "To protože když jsi byla malá,spadl ti na čelíčko lístek fialky. Proto se jmenuješ Fialka." A pak přijde Cihelka : "Huaééaéé????"
ČÍŠNÍK
Muž v restauraci dopije a položí sklenici na stůl...Přijde k němu čísník a ptá se: "Pane,máte prázdnou sklenici.Chcete donés další?" Muž odvětí: "A k čemu by mi byly dvě prázdné sklenice?
POLICAJTI
Tři muži dělají zkoušky na policajty.První vstoupí do místnosti,kde se zkoušky provádějí, policajt mu ukáže fotku zločince z profilu. Muž si fotku prohlédne a policista se ho ptá: "Co se vám zdá na tomto muži neobvyklého?" "Má jen jedno ucho."odpoví. "Ven!!!" Vstoupí další muž,dostane stejnou otázku. "Má jen jedno ucho." "Ven!!!" ozve se. Když přijde na řadu třetí muž,dva předešlí mu radí: "hlavně neříkej že má jen jedno ucho.." Muž vstoupí do místnosti,opět ta samá otázka. "Má kontaktní čočky." odpoví. "A podle čeho tak soudíte?" ptá se policajt. "Spadly by mu brejle,má jen jedno ucho."
LETADLO
Start letadla,kapitán jako obyčejně: " Vítám vás,dámy a pánové,na balubě boeingu 747. Náš let probíhá nad Tichým oceánem,jsme ve výšce 10 000 metrů,teplota vzduchu je -50°C a letíme rychlostí přibližně..Ježišmarja! Pro Boha! To ne! Aaaa!" Nastane nepříjemná odmlka,cestující jsou k smrti vyděšení. Po dvou minutách se ozve:"Promiňte,to mě jen letuška polila kávou.Omlouvám se.Kdybyste viděli moje nohavice zepředu..." Jeden z pasažéru zoufale vykřikne: "Kdybyste viděli oje nohavice zezadu!!!"
BLONDÝNKA A KAMION
Zastaví kamion na červenou,z auta za ním vystoupí blondýnka a ťuká na okénko.Řidič ho stáhne a blondýnka říká: "Promiňte,jmenuju se Eva.Jedu za Vámi a ztrácíte náklad." Řidič zakroutí hlavou,blikne zelená. Na příští křižovatce se scéna opakuje. Na třetí to řidič už nevydrží a říká blondýnce: "Já sem nějakej Karel,je zima,jsme v liberci a já sypu sůl na silnici."

Drsný...

23. července 2007 v 11:02 | Berry |  Funny
Našla jsem jednu super věc...Je to faaakt drsný! Určitě se mrkněte,stojí to za to! ;) stačí kliknout na odkaz...

Mega bleskovka

15. července 2007 v 12:29 | Berry |  Bleskovky
Mega bleskovka!
Protože dneska odjíždím na tábor,připravila jsem si pro vás mega bleskovku... Otázek bude hodně,některé i s obrázky... Odpovídat můžete celý týden,co budu pryč! Pak všichni,kteří zodpověděli správně všechny otázky ode mě obdrží diplom :-) A pokud správě zodpovíte i BONUSOVOU otázku,můžete si zvolit,co na diplom chcete :) Tak do toho,máte na to celý týden :)
1)Kdo je na fotce???
2)Máte tuto zpěvačku rádi?
3)Pokud ano-co se vám na jejích písničkách líbí?
4)Je vdaná?
5)Pokud ano,jak se jmenuje její manžel?
6)Jak se jmenují její děti,jestli nějaké má?
7)Kolikátého dnes je?
8)Jaké je počasí?
9)Který je den?
10)Jakou máš náladu?
11)Kolik ti je let?
12) Máš rád(a) léto?
13) Co je na obrázku?
14)Ve kterém ročním období můžeš tyto plody najít?
15)Jak se jmenuje strom,na kterém rostou?
16) Chtěl(a) bys,abych dala na blog nějakou soutěž kromě bleskovek?
17) Jaká by to měla být?
18) Co vám tady na blogu ještě chybí?
19) Jste spokojeni s designem?
A bonusová 20) otázka : Ta vám trošku prokrví mozečky,je to rébus...(věta je ve sloupci,čti zvrchu dolů) Je to poměrně složité,takže napovím,že když to správně přečtete,vyjde vám věta týkající se historie (začátek 15. století,Čechy)
UPÁ
Lili
Jana
taak a dejte se do dpovídání :)
Jen chci podotknout,že kdyby jste tady chtěli větší soutěže,nejdřív bych tu potřebovala víc ledí,aby se mohlo hlasovat...Tak o mém blogu můžete říct známým nebo jim poslat odkaz... Uděláte mi velkou radost a budem moci začít soutěžit :)

New design

12. července 2007 v 22:07 | Berry |  About my blog
12.7.2007 ve 21:45 se na svět vyklubal nový designík :) Celý jsem ho vytvářela sama,tzn. na bílý podklad. Už jen nad záhlavím jsem s přestávkama strávila celé odpoledne a na zbytku pro změnu večer...Tak doufám,že se vám bude alespoň trochu líbit a mou snahu oceníte... V anketce můžete hlasovat,jak se mi to poedlo (či nepovedlo) pro srovnání s minulým designem.
Jen pro srovnání: Starý design měl jako záhlaví zlatou welcome-sku na černém podkladě
Dále tu bylo černé pozadí stránky i menu,písmo bylo žluté ComicSans a odkazy byly žlutooranžové.
Za celou stránkou poletovali žlutí motýlci...
Byl to zkrátka jednoduchý,ale hezký žluto-černý styl :)
Ten jsem však narozdíl od nového looku nevytvářela já,ale vše bylo stažené z netu nebo pomocí byrviček nastavení ;)

Vznik blogu

12. července 2007 v 21:56 | Berry |  About my blog
Taakže můj blog vznikl dne 27.5.2007 (neděle) a to úplnou náhodou...Jen tak jsem brouzdala po netu a koukla na jeden blog...Pak jsem si začala prohlížet i ostatní blogy a na jednom jsem narazila i na rubriku "Pro tvůj blog" a v tu chvíli mě napadlo,že si udělám svůj blog (už zase =D) a že tentokrát se na to opravu nevyprdnu jako na těch předchozích 5... Mno a tak teď tu mám svůj blog... Musím přiznat,že teď mě to opravdu baví,dokonce si sama dělám designy,což mě spolu s blogem taky šíleně chytlo...sedim u Photofiltru od rána do večera a pořád tam něco plácám :))
Tak mi lidišky držte palce,snad vás sem bude chodit hodně ;)

2.bleskovka

7. července 2007 v 16:05 | Berry |  Bleskovky
A JE TU 2. BLESKOVKA! Tak rychle pište,beru první 3 ;)
1) Jaká je vaše oblíbená mytologická bytost?
2)Kolik vám je let?
3)Líbí se vám můj blog?
4)Co bych měla ještě přidat?
5)Mám změnit design? (můžete napsat,jaký by se vám líbíl)
Nezapomeňte uveřejnit váš web,pokud nemáte,alespoň mail,abych vám pak mohla napsat,kdy si máte vyzvednout diplom :)

Henna

7. července 2007 v 15:52 | Berry |  Tattoo
HENNA
Henna je keř mající původ v Africe.Má drobné lístky a bílé květy,kůra má střední odstín.Zatímco z květů se vyrábí vonné olejíčky,lístky se užívají pro barvení vlasů nebo na tetování.
Výroba
Lístky henny se usuší a rozemelou na prášek.Ten se pak prosévá přes jemnou látku (např. nylon),aby se zbavil větších částiček a lépe se rozmočil ve vodě.Prášek má zelenou až khaki barvu,po spojení s vodou však zčerná. S příměsí různých protředků se dnes však vyrábí i henna hnědá,červená nebo zelená.
K barvení vlasů se užívá řidší směs,k tetování spíš "pasta".
Tetovat se dá dvěma způsoby:
*Hennový prášek zředíte s vodou v takovém poměru,aby vám vznikla pasta. Tu pak necháte asi hodinu odstát.Pak pastu dáte do plastové tuby(např. od barviček na sklo),pomocí které už si můžete vytvářet libovolné obrazce kdekoli na těle. Pokud nechcete pastu dělat doma,dá se koupit už hotová směs v tubě,kde máte návod,jak s ní zacházet.
*Hennový prášek zředíte s vodou,aby vám vznikla taková řídčí kaše.Dobré je ji míchat buď ve velmi malém množství nebo ve vzduchotěsné lahvičce,aby vám pak henna na vzduchu nezatvrdla.Máme tedy směs hustoty řídké kaše.Pak už potřebujete jen špičaté párátko nebo ořezanou špejli,hrot namáčíte do henny a tetujete :)
TIP! Pokud nejste zrovna kreslíři prvního řádu nebo chcete nějaký konkrétní obrázek (např kanárka tweetyho),vezměte si fólii.Je jedno jakou,může to být obal na sešit,eurofólie nebo fólie k barvičkám na sklo.Pak potřebujete obyčejnou fixu,nejlépe černou a nakonec nějaký gel(např. deodorant).Celý proces musí probíhat rychle.Potřete vybrané místo deodorantem a fólii přiložte na obrázek.ten obtáhněte fixou.Pak obrázek přitiskněte na natřené místo-pěkně se vám tam otiskne. Chvíli počkejte a pak deodorant opatrně setřete papírovým ubrouskem.Pozor,aby se vám fixa nerozmazala. Až bude míto úplně suché,můžete začít tetovat hennou :-)
Text opět celý můj!!!
Jde to provést i bez toho deodorantu,ale musí to být opravdu rychle,aby fixa na fólii nestačila zaschnout!
Před každým tetováním se ujistěte,že je vaše kůže suchá a není na ní vrstva žádného krému. Bránilo by to dobrému proniknutí heny do kůže.
Tetování schne přibližně 30-45 minut,v teplé místnosti i kolem 20ti minut,naopak ve vlhkém prostředí až hodinu. Také záleží na tom,jak silnou vrstvu henny máte. Čím déle hennu necháte na kůži,tím bude tetování tmavší.Po zaschnutí jednoduše seškrábejte přebývající vrstvu nebo počkejte,až se oloupe sama.To je celé.
Henna vydrží přibližně měsíc za předpokladu,že ji nebudete příliš často máčet.Pak se životnost tetování zkracuje.Tetování však můžete kdykoli znovu obtáhnout.
TIP!Pokud je zrovna léto a vy se nechcete kvůli tetování vzdát koupání,můžete tetování před každým koupáním namazat kosmetickou vazelínou!!!Voda se pak k němu nedostane a tetování se zachová déle.
TIP! Podobně,jako na obrázku nahoře si ruce tetovaly africké nevěsty (např. v Tunisku) s tím rozdílem,že měly ještě celé dlaně černé. Patřilo to k rituálům před svatbou,většina nevěst si nechává podobné tetování dělat ještě dnes.

Tunely

7. července 2007 v 12:56 | Berry |  Piercing
TUNELY
Tunely jsou piercingy,které se postupně roztahují a zvětšují,až z nich můžete mít parádně velkou džuznu jako třeba tady slečna na fotce ;)...(nebo třeba ještě větší) Jinak se tunelům říká taky FLESH TUBES.
Tady ještě pár fotek tunýlků a roztahovaček....
Preview

Piercing

7. července 2007 v 12:45 | Berry |  Piercing
PIERCING
Piercing...poslední dobou taky velice oblíbená věcička,kterou můžete přikrášlit vaše tělo :) Piercing můžete mít snad všude,záleží to jen a jen na vás...Existují různé druhy a materiály a taky speciální "tunely".O těch vám povím v dalším článku.
Jak na to?
Nikdy si nezkoušejte dělat piercing doma!V první řadě si najděte pár piercingových studií ve vašem okolí.Bylo by dobré každé z nich navštívit a porovnat.Studio by mělo být čisté a už samotný piercer by na vás měl udělat dojem. Všimněte si,zda jsou nástroje čisté,desinfikované nebo sterilně zabalené,případně jednorázově použitelné-hlavně jehly!Taky se dívejte,zda piercer používá pokaždé nové rukavice. Místnost by neměla být zakouřená ani jinak znečištěná. Pakliže by jste se rozhodli pro určité studio, piercer by se s vámi měl poradit o vašem zdravotním stavu,zda máte nějaké alergie a doporučí vám,jaký šperk se na jaké místo hodí. Pokud jste mladší 18ti let,většinou požadují souhlas rodičů. Nakonec by vám měl piercer poučit o péči o nový piercing a měli by ste na něj obdržet sterilní gázu. Do čerstvého piercingu by se měly vkládat šperky z titanu nebo teflonu,určitě ne ze stříbra! rána se pak zanítí a nebude se hojit!
.
.
Aplikace piercingu
Aplikace samotná je pro každého jinak bolestivá,záleží také na umístění.Jsou místa citlivá (např. prsní bradavky) a méně citlivá (uši,obočí..) zhruba mezi nimi se nachází pupík. Piercingy se provádějí bez lokálního umrtvení,bolest se však může zmírnit pomocí různých druhů kleštiček,jež oblast odkrví a my pak bolet nevnímáme tak intenzivně.Vpich však trvá jen krátce,takže se nemusíte zase tolik bát :)
Většina studií k aplikaci používá pouze vlastní šperky,u kterých je prokázán původ a aplikaci donesených šperků se brání právě kvůli nejistému původu a možným komplikacím.

Twistry

7. července 2007 v 11:45 | Berry |  Účesy
TWISTRY
Říká se jim také "krucánky". Jedná se o dva prameny spirálovitě stočené k sobě. Používá se na ně opět kanekalon nebo chemlon,stejně jako u rasta si můžete vybrat nejrůznější barvy,tloušťku... Lze je s rasty kombinovat.Stejně jako u open rasta můžou být konce otevřené.Pokud je twistr z kanekalonu,dá se natočit i zvlnit zároveň.
twistr1_small.jpg, 7 kBtwistr2_small.jpg, 7 kBopen-twister2_small.jpg, 5 kBtwister-melir_small.jpg, 7 kBtwister-melir2_small.jpg, 7 kB

Dready

6. července 2007 v 17:47 | Berry |  Účesy
Dready
Dready mají velmi starý původ sahající 2500 let před začátek našeho letopočtu. I dready mají svůj původ v africe,tvořily se na kudrnatých vlasech černošek.
Na dready je potřeba mít alespoň 10 cm dlouhé vlasy,protože při tvoření dreadů se přibližně o čtvrtinu své délky zkrátí. Dready však lze uměle prodloužit,jak si budete přát.
Doba zapletení dreadů se pohybuje mezi 2-3 dny(podle tloušťky dreadů a podle jejich délky).V salonech vám však tuto chvíli zpříjemní pohodlným posezením,něčím k zakousnutí,také můžete shlédnout jakýkoli film nebo jen sedět a poslouchat hudbu :)
Je také možné nechat si udělat pouze pát dreadů,ale ty musí být u sebe. Volné vlasy mezi nimi mají totiž tendenci se do dreadů zaplétat a účes se pak velmi špatně udržuje.
*TYPY DREADŮ*
Dready z vlastních vlasů
Na bělošské vlasy je účinná pouze tato metoda,pokud chcete,aby dready byly opravdu kvalitní a správně dorůstaly!
Přírodní dready
Jediným možným způsobem je si vlasy nějakou dobu nečesat a nemýt šamponem s kondicionérem.Vlasy se vám pak začnou samy tvořit do dreadu.Pokud však nechcete mít z vlasů jeden obrovský dread,je nutné je čas od času oddělit a zaháčkovat. Bylo by dobré,kdyby jste si pro tohle našli někoho zkušeného,aby vám dready odděloval a zaháčkoval.
Pseudo dready
Pokud máte rádi dready,ale nechcete je mít příliš dlouho a zároveň si pak nechcete vlasy stříhat,pak jsou pro vás pseudo dready to pravé.Jedná se o chemlonem pevně a hladce obmotané pramínky vlasů,které po čase rozpletete jako rasty.Životnost je opět přibližně 5 měsíců,dokud vám vlasy neodrostou.Výhodou je jejich lehkost.Pozor,aby se vám dread nezatrhl o nějaký ostrý předmět!
Lze je také zhotovit pomocí speciálního druhu vlny.Připlétají se pomocí copánků či twisterů,čímž vznikne dread dvojitý. Účes je pak velmy bohatý! Dread lze také nastavit pomocí očka na již hotový dread,rasta copánek nebo twister a kdykoli je zase sundat.
nahoře kanekalon,dole chemlon
*PÉČE*
Dready myjte bylinným šamponem bez kondicionéru,nejdříve však měsíc po zapletení! Vyvarujte se také příliš častému máčení,aby z dreadů zbytečně brzy nezačaly vylézat vlasy.
DOPLÉTÁNÍ: Nejsnadnější způsob ucelování dreadů je vzít tread a "šoulat" jej mezi dlaněmi směrem od hlavy. K dreadu se tak připojí trčící vlásky a pěkně se ucelí. Doplétání je stejně snadné.Uchopte kořen dreadu mezi palcem a ukazováčkem a přitiskněte jej k hlavě.pak kruživými pohyby dread "šoulejte",dokud se nedoplete.
*SUNDÁVÁNÍ*
Když vás dready omrzí,většinou se musí ostříhat.Jestliže ale nechcete chodit plešatí,můžete je zkusit odvrchu rozplést.Je to sice velmi zdlouhavá práce,ale jde to a mnoha lidem se to povedlo. Většinou však dread nejde rozplést více jak 20cm. Dobré je dready nechat co nejvíce odrůst a pak je ostříhat. V tomto období se čepice nebo šátek naskytnou jako dobří kamarádi :)
copy: fotky z http://dredy.ic.cz/
Článek je ale můj,prto prosím kopírovat až po svolení!

Rasty

6. července 2007 v 16:09 | Berry |  Účesy
RASTY
Tyto copánky jsou původem z Afriky,proto se řadí k Afro účesům. Už dávní Afričné si vlasy zaplétali do nejrůznějších copánků a krucánků,vytvářeli si nejrůznější účesy a dokonce si vlasy nadstavovali!
Tyto copánky se staly velmi oblíbené zejména u mladých lidí. Vlasy se mohou na hlavě rozdělit libovolně. Pak se k pramínkům přidává materiál,např. kanekalon, což je syntetická napodobenina vlasů (dělají se z něj paruky) Existuje mnoho barev,od pastelových až po černou. Jedno balení stojí cca 150Kč,na copánky potřebujeme 7 až 10 balení (podle délky a hustoty vlasů). Levnějším materiálem je pak chemlon. Jedno klubko chemlonu stojí přibližně 25Kč,spotřebujeme opět 7-10 balení. Chemlon však nedoporučuji,protože mnoho lidí s ním nemá dobré zkušenosti. Chemlon vlasy udusí a je pak opravdu nutné je ostříhat!
Copánky vydrží 3-5 měsíců,podle toho,jak rychle vám odrůstají vlasy.Také pokud se vám odrosty začnou cuchat do dredů,uvažujte o rozpletení. Po odrostu je můžete u hlavy odstřihnout nebo rozplést. Pokud chcete,aby vám copánky vydržely dlouho,můžete vlasy u hlavy zacuchat do dredů. POZOR! ty se ale velmi špatně rozčesávají nebo nejdou rozčesat vůbec.takže si připravte holící strojek ;)
PÉČE
Po zapletení je dobré copánky 3 měsíce nemýt. Poté o ně můžete pečovat téměř jako o normální vlasy,ale nemusíte je česat.Stačí je umývat jen pomocí šamponu,protože při použití kondicionéru by copánky mohly povolit. Vyhněte se také přiliš častému máčení,vlasy pak z copánků -vylézají-. Rasty stačí mít každých 14 dní.
CO NA TO VLASY?
Hodně lidí tvrdí,že rasty vlasy poškozují.Není to pravda!Naopak,když jsou vlasy zapletené,alespoň si odpočinou od gelů,tužidel a dalších "sajrajtů".Také od barvení,trvalé atd. mají na chvíli klid.
ROZPLÉTÁNÍ
Po rozpletení rastů se nehrozte obrovského množství vlasů,které vám vypadne. Člověku denně vypadne 50-100 vlasů,ale pokud máte rasty,vlasy zůstanou po vypadnutí stále v copáncích.Když vlasy rozpletete,vypadnuté vlasy jednoduše vyčešete.Vaše vlasy budou taky nějaký čas vlnité,protože si tento tvar "pamatují". Spravíte to však několika umytími. Po přibližně třech umytích budou mít vlasy opět normální rovný tvar.
KDY NEMÍT RASTY?
Rasty se nedoporučují, pokud jsou vaše vlasy po trvalé. Ztratily by tak svůj tvar a poškodily by se. Také po barvení je nutné alespoň týden počkat,než si copánky zapletete.
KDE MI RASTY ZAPLETOU?
Rasty by vám měli zaplést v každém lepším vlasovém saloně či kadeřnictví,někde se na rasty i specializují. Copánky si také můžete nechat zaplést na dovolené,pokud jste u moře v nějaké africké zemi, určitě narazíte na Afričanku,která tyhle copánky plete.
INFO
Cena zapletení se pohybuje od 2000 do 4000Kč. Záleží na saloně a hlavně na délce copánků. Některé salony do pletení započítávají materiál,jiné ne. Je třeba se zeptat. Někde mají i bezplatné konzultační hodiny,kdy se s vámi domluví a poradí vám,co potřebujete. Doba zapletení je 5-12 hodin,záleží zase na délce copánků a houšťce vašich vlasů.
Ještě upozorňuju svědění,které přibližně týden doprovází copánky :-)) Trvá,než si vaše pokožka zvykne na nový materiál,který je o něco tvrdší než vlasy. Během týdne ale změkne a bude to ok :-) Taky vám první den bude vaše hlava připadat straašně těžká,protože na ní budete mít plno připleteného materiálu :)
...No snad jsem vám tu vypsala všechno,co je potřeba vědět.Já sama rasty mám a všem je doporučuju! Je to super a ušetří to čas i námahu s úpravou běžných vlasů
...A NAKONEC PÁR PHOTECEK
Text je můj,takže prosím nekopírovat! Kdyby jste jej přece jen chtěli okopírovat na vlastní stránky,tak se mě prosím zeptejte :)