Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Henna

7. července 2007 v 15:52 | Berry |  Tattoo
HENNA
Henna je keř mající původ v Africe.Má drobné lístky a bílé květy,kůra má střední odstín.Zatímco z květů se vyrábí vonné olejíčky,lístky se užívají pro barvení vlasů nebo na tetování.
Výroba
Lístky henny se usuší a rozemelou na prášek.Ten se pak prosévá přes jemnou látku (např. nylon),aby se zbavil větších částiček a lépe se rozmočil ve vodě.Prášek má zelenou až khaki barvu,po spojení s vodou však zčerná. S příměsí různých protředků se dnes však vyrábí i henna hnědá,červená nebo zelená.
K barvení vlasů se užívá řidší směs,k tetování spíš "pasta".
Tetovat se dá dvěma způsoby:
*Hennový prášek zředíte s vodou v takovém poměru,aby vám vznikla pasta. Tu pak necháte asi hodinu odstát.Pak pastu dáte do plastové tuby(např. od barviček na sklo),pomocí které už si můžete vytvářet libovolné obrazce kdekoli na těle. Pokud nechcete pastu dělat doma,dá se koupit už hotová směs v tubě,kde máte návod,jak s ní zacházet.
*Hennový prášek zředíte s vodou,aby vám vznikla taková řídčí kaše.Dobré je ji míchat buď ve velmi malém množství nebo ve vzduchotěsné lahvičce,aby vám pak henna na vzduchu nezatvrdla.Máme tedy směs hustoty řídké kaše.Pak už potřebujete jen špičaté párátko nebo ořezanou špejli,hrot namáčíte do henny a tetujete :)
TIP! Pokud nejste zrovna kreslíři prvního řádu nebo chcete nějaký konkrétní obrázek (např kanárka tweetyho),vezměte si fólii.Je jedno jakou,může to být obal na sešit,eurofólie nebo fólie k barvičkám na sklo.Pak potřebujete obyčejnou fixu,nejlépe černou a nakonec nějaký gel(např. deodorant).Celý proces musí probíhat rychle.Potřete vybrané místo deodorantem a fólii přiložte na obrázek.ten obtáhněte fixou.Pak obrázek přitiskněte na natřené místo-pěkně se vám tam otiskne. Chvíli počkejte a pak deodorant opatrně setřete papírovým ubrouskem.Pozor,aby se vám fixa nerozmazala. Až bude míto úplně suché,můžete začít tetovat hennou :-)
Text opět celý můj!!!
Jde to provést i bez toho deodorantu,ale musí to být opravdu rychle,aby fixa na fólii nestačila zaschnout!
Před každým tetováním se ujistěte,že je vaše kůže suchá a není na ní vrstva žádného krému. Bránilo by to dobrému proniknutí heny do kůže.
Tetování schne přibližně 30-45 minut,v teplé místnosti i kolem 20ti minut,naopak ve vlhkém prostředí až hodinu. Také záleží na tom,jak silnou vrstvu henny máte. Čím déle hennu necháte na kůži,tím bude tetování tmavší.Po zaschnutí jednoduše seškrábejte přebývající vrstvu nebo počkejte,až se oloupe sama.To je celé.
Henna vydrží přibližně měsíc za předpokladu,že ji nebudete příliš často máčet.Pak se životnost tetování zkracuje.Tetování však můžete kdykoli znovu obtáhnout.
TIP!Pokud je zrovna léto a vy se nechcete kvůli tetování vzdát koupání,můžete tetování před každým koupáním namazat kosmetickou vazelínou!!!Voda se pak k němu nedostane a tetování se zachová déle.
TIP! Podobně,jako na obrázku nahoře si ruce tetovaly africké nevěsty (např. v Tunisku) s tím rozdílem,že měly ještě celé dlaně černé. Patřilo to k rituálům před svatbou,většina nevěst si nechává podobné tetování dělat ještě dnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Už jste si někdy nechali dělat tetování hennou

Ano 58.3% (21)
Ne 41.7% (15)

Komentáře

1 Adis Adis | 11. července 2007 v 12:48 | Reagovat

tohle moc dlouho nevydrží :o/

2 Domi Domi | 23. září 2007 v 11:01 | Reagovat

no to mas pravdu me to vydrzelo snad 1 tyden a mela jsem z toho spinave oblečení!!! :-(

3 ???? ???? | 8. listopadu 2007 v 15:32 | Reagovat

henna je tak dobrá maximálně pro děti...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama