Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Únor 2008

My děti ze stanice ZOO

25. února 2008 v 20:11 | Berrynka |  Moje žvásty a postřehy:))
My děti ze stanice ZOO
Zrovna včera jsem dočetla "My děti ze stanice ZOO". Je to skvělá knížka, úplně mě sebrala. Viděla jsem ji loni o prázdninách u sestřenice, která ji měla rozečtenou... Ta má na knížky dobrej vkus, tak jsem si říkala, že si ji taky přečtu. Až teď jsem se dokopala k tomu, abych kámošku pověřila jít do knihovny a knížku mi tam půjčit ( já tam nechodim, nikdy nic nevracim včas a pak platim a platim ) :D
Tak mi teda donesla značně ošuntělou, oškubanou a smradlavou knížku xD Po pár protištítivých opatřeních jsem knížku rozečetla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji během 4 dnů, nosila jsem si ji do školy a četla ještě před spaním nebo odpoledne, když jsem neměla co dělat.
A všem doporučuju si ji taky přečíst.
Knížka pojednává o mladé holce Christiane, která se se svou o rok mladší sestrou a rodiči přestěhovala do dělnické čtvrti. Neměla to doma lehké, společnost na sídlišti byla úplně jiná, než na jakou byla zvyklá. Ve škole potkala prima partu a scházela se s nimi v jednom klubu a nakonec se dala na polykání různých tablet a taky k haši. Ten jí však později nestačil a přešla na heroin. Nejdříve šnupala, pak si začla píchat a stala se z ní heračka. Brzo ale neměla na fet dost peněz a vydělávala si na něj prostitucí.Christiane si šáhla až na úplné dno. Jak nakonec dopadla?
Zajímá vás to? Tak to si knížku určitě přečtěte. Je podle skutečného příběhu a jejím autorem je samotná Christiane F. Nebudete litovat :)

Hodnocení www.i-love-pirates.blog.cz

11. února 2008 v 15:57 | Berrynka |  Hodnocení blogů
Po dlooouhé pauze tu mám další z hodnoených blogů. Je to blog "Piratky" a má adresu www.i-love-pirates.blog.cz Tak jdeme na to? :)
I.) DESIGN
záhlaví:
Záhlaví se mi líbí, hezky vystihuje obsah blogu již při vstupu. Nechybí ani podpis stránek v dolní části. Barvy k sobě hezky ladí, víc není co dodat.
10/10
stránka:
Stránka se mi už tolik nelíbí, barvy s kobě neladí a nehodí se ani k záhlaví. Pozadí stránky bych volila jednobarevné-bílé nebo šedé.A text nejspíš černý. Takhle to kazí dojem celého blogu, navíc ze čtení po chvíli bolí oči...
3/10
II.) TEXTY
články:
Články jsou určitě zajímavé, nejsou v nich chyby... Ale řekla bych, že hodně je jich kopírovaných :(
6/10
rubriky:
Rubriky by určitě mohly být podle abecedy, takhle je v nich nepořádek a špatně se v nich orientuje... Například bych přidala rubriku herci, ve které bych udělala rozcestník a tam umístila všechno, co se toho týká. Návod najdeš u mě na blogu, pokud budeš chtít :)
5/10
III.) PŘEHLEDNOST
No tohle se vlatně týká seřazení rubrik, přehlednosti článků... Takže jak už jsem řekla, rubriky by měly být abecedně seřazené. Články jsou vesměs rozdělené do odstavců, snadno se vrátím k informaci, kterou jsem hledala. Jinak ovšem přehlednost textu kazí špatně zvolená barva....
6/10
CELKOVÉ HODNOCENÍ: Blog barevně neladí se záhlavím a menu nepřehledné. Na druhou stranu tu najdu zajímavé věci a pěkně psané články. Ikdyž jsou zřejmě zkopčené, určitě sis dala práci je najít, což oceňuji :)
Celkové skóre blogu je tedy celých 30 bodů
Gratuluju!

Jak na rozcestníky

10. února 2008 v 16:13 | Berrynka |  Návody
Takže dalším návodem je jak na rozcestníky. Vypadá to možná složitě, ale věřte mi, že to vůbec složité není :) Tak teda začneme:
♣ Pro návod se nám bude hodit nějaký příklad, takže:
Na blogu mám rubriky "dredy", "rasty" a "účesy" a chci je dát do jedné společné rubriky "Vlasy"
1)Budeme k tomu potřebovat 3 internetová okna: okno na blog.cz, kde budete mít "nový článek", dále ještě jedno okno s nastavením rubrik a v poslední řadě to bude okno s vaším blogem
2) Nejprve v nastavení rubrik vytvoříme takovou rubriku, která bude obsahovat rozcestník a pojmenujeme ji tedy "Vlasy"
3) V "novém článku" dáme podle příkladu titulek "Vlasy-rozcestník" a zařadíme článek do nově vytvořené rubriky "Vlasy"
4) V okně s naším blogem si pak najedeme na rubriku "Dredy" a zkopírujeme adresu
5) Vracíme se zpět k rozepsanému článku... Klikneme na tlačítko vložit odkaz (ta zeměkoule-6. tlačítko zprava). Do okna, které se nám objeví vložíme do horního řádku zkopírovanou adresu a do dolního řádku pak takový text, jaký chceme, aby se v žebříčku objevil. Takže "Dredy"
6) Odsouhlasíme a nápis "Dredy" se nám ukáže ve článku už jako odkaz. Takhle postupujeme i u dalších rubrik.
7) Na závěr ještě v nastavení rubrik upravíme dané rubriky tím, že u nich zvolíme skrýt vždy. Tím se nám na blogu v menu už neukážou, ale budou pouze v rozcestníku :)
...a tím by to mělo být vše hotovo
Návod jsem psala sama, tak doufám, že z toho alespoň něco pochopíte, protože připouštím, že není z nejlepších :D Kdyby byla jakákoli nejasnost=>komenty :) Držím vám palce, aby se vše povedlo tak jak má!

Blog Neya-vlcii :))

10. února 2008 v 14:35 | Berrynka
Taakže je tu další spřátelený blog www.vlcii.blog.cz
Ze začátku byl nejspíš zaměřen hlavně na vlky, ale teď tam najdete fůru obrázků a zajímavých věcí k počtení :) Celý blog je takový tajemný. Určitě tam alespoň nahlídněte ;) Jinak s Neya-vlcii vedu zajímavou a dlouhodobou debatu o mimozemšťanech coby spolusedících, kteří vysávají fantazii a chytrost z hlavy :D

Miss Bunny Shoes 2

10. února 2008 v 14:07 | Berrynka |  Botičky
Takže v první řadě tu mám jedny skvělé boty na styl "Mrtvé nevěsty", které jsme hledala vážně dlouho a mooc je miluju:
A ještě pár dalších (jako vždy skvělých) "výtvorů"...

Miss Bunny Shoes 1

9. února 2008 v 14:42 | Berrynka |  Botičky
A máme tady první várku skvělých bot Miss Bunny Shoes. Je úžasná. Z bot, které by snad už nikdo nenosil udělá boty, které chtějí všichni. Podle toho, co jsem četla, tak je Miss Bunny nakupuje v second-handech a pak doma upravuje. No koukněte, jsou vážně úžasné. Stojí celkem dost, od 60$ nahoru, přibližně do 120$... Výhodou ale je, že když si boty objednáte, máte jistotu, že právě ty vaše jsou originální a nikdo jiný nebude mít stejné. A když nechcete nosit boty po někom, můžete Miss Bunny poslat své vlastní na úpravu. A pokud si chcete své boty vytvořit sami, můžete si v jejím e-shopu koupit alespoň samolepky, které stojí 5-10$, někdy ale i víc. Já její výtvory vážně obdivuju, je to nádhera...
A tady už je pár ukázek:
Ty nahoře jsou zkrátka úžasný *_* (stejně jako ty dole a spooousta dalších :D )

Conversky poprvé

8. února 2008 v 16:43 | Berrynka |  Botičky
Taky vás tyhle úžasné tenisky uchvátily tolik jako mě? Staly se obrovským hitem. Má je snad každá celebrita a nejedna osůbka touží mít "ty své". Tady je pár ukázek :)
A nakonec moje vysněné zlatíčka, ty mě totálně dostaly. Jsou jednoduchý, ale to je dělá krásný. A rozhodla jsem se si je koupit, i když stojej kolem 2 000. Zařídila jsem si speciální plechovku, kam si na ně střádám penízky. Už tři dny :D

5. bleskovka

4. února 2008 v 19:46 | Berrynka |  Bleskovky
A máme tu další bleskovečku :)) Tentokrát takový miš-maš:
1) Lyže nebo snowboard?
2) Co vás zajímá na blozích?
3) Byli jste už letos někde na horách?
4) Dredy nebo rasty?
5) Které rubrice bych se teď měla na blogu věnovat? (do které přidávat víc článků)
A tentokrát diplomek věnuju prvním 5ti, pokud se tolik lidiček vůbec posbírá :D
No tak lidičci se posbírali a tady je diplomek: