Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Březen 2008

Volné záhlavíčko(magické)

26. března 2008 v 18:11 | Berrynka |  Designy pro vás
..Vyrobila jsem záhlavíčko, ale budoucí majitelka pak řekla, že chtěla jiný rozměr, o kterém se zapomněla zmínit. Mno takže mi tady zůstalo jedno volné záhlaví s moc pěkným obrázkem. Je mi líto ho smazat, takže pokud ho někdo chcete, klidně berte :) Samozřejmě můžu změnit ten text Magic school, jenom do komentů napište, co tam místo toho chcete
Tady ho máte, je dost jednoduché, ale v jednoduchosti je krása a aspoň na chviličku se hodí :) Ikdyž nevím, jak budete spokojeni s rozměry, na výšku vyjde při vstupu na blog na celou obrazovku a šířka je 600 pixelů, ale samozřejmě by šlo eště rozšířit :) Prostě pište komíky, budu se vám snažit vyhovět ;)

Záhlavíčka

26. března 2008 v 18:01 | Berrynka |  Designy pro vás
Když jsem vyráběla designy, tak jsem je buď posílala přes icq nebo mailem. Teď jsem se koukla do rubriky "Designy pro vás" a zjistila jsem, že je to opravdu otřesný, mít tam dva články: Designy pro vás a Design for Ajujíček a dál nic... Vypadá to, jako bych to po jednom designu vzdala a vyprdla se na to :D Takže přidávám i další dusud vyrobené, jsou to jen záhlavka, ty chcete nejčastěji :)

Shayne Ward

26. března 2008 v 17:14 | Berrynka |  Nejrůznější hudba :)
Mám tady takový nový objev :) Kdo to je už asi víte z titulku xD Poprvé jsem ho viděla vystupovat jako hosta v prvním finálovém kole českého X-factoru. Shayne je podle mě (a fůry ostatních) velmi talentovanej. Je to vítěz britské verze X-factoru a myslím, že to něco navíc určitě má.
Teď něco málo o něm... Narodil se v Anglii 4.10. 1984 ve znamení vah a to o celé dva měsíce dříve, než měla jeho máma termín porodu! Lékaři mu nedávali téměř žádné šance na přežití, ale Shayne vyrostl a dnes je z něj úplně normální a navíc velmi nadaný člověk :)
A abych se tu taky furt nevykecávala, tak vám sem hodím ještě klip, abych to mohla zařadit do rubriky Music
Abych nezapomněla-písnička se jmenuje "If it's okay with you" a text najdete TU :)
...do komentů můžete napsat jestli líbí ;))

Postupuju!

26. března 2008 v 17:02 | Berrynka |  Soutěžím :)
Díky vašim hlasům jsem postoupila do dalšího kola SONB, teď už myslím finálového. Takže pokud mi přejete se umístit, hlasujte prosím TADY :) Soutež bude probíhat asi týden...
... předem vám děkuju, mvr

1. kolo soutěže o nej záhlaví-UKONČENO

25. března 2008 v 15:15 | Berrynka |  Soutěž o nej záhlaví
Tak a soutěž začíná :)Nemám nic moc co dodat, zkrátka hlasujte dole v anketě pro vašeho favorita. A tady jsou:

Kaččin blog

25. března 2008 v 14:41 | Berrynka
Další skvělý blog, na který jsem narazila :) Vlastně mě k němu navedla sestřenice. Je plný nejnovějších modních trendů, módních návrhářů a fotek skvělých hadříků-no prostě pro holku jako já hotový ráj :D Takže jestli vás móda taky zajímá, stopro se mrkněte a určitě se vám tam zalíbí Dostanete se tam TUDY! :)
BLACK/WHITE

Přání k velikonocům od SB

23. března 2008 v 11:32 | Berrynka
Rozmohlo se vyrábět velikonoční přání pro SB, já jsem taky obdržela :)
Tady je jedno pěkné od Lucish^_^
Photobucket

Blog Jenn

22. března 2008 v 17:29 | Berrynka
A je tu v pořadí už ani nevím kolikátý spřátelený blog :) Zaujme vás už při "vlezu" svým zajímavým vzhledem. Je plný povídek a různého počteníčka, určitě doporučuju se tam mrknout alespoň jedním očkem
TADY můžete nahlídnout

Soutěžím (zase) :D

21. března 2008 v 23:08 | Berrynka |  Soutěžím :)
No, už jedou jsem v SONB byla, ale věčně jsem na to nadávala, protože to není o nej blogu, ale o nejdotěrnějším sháneči hlasů. Sama jsem jich potkala plno, jen tak vlezou na blog, který je zrovna po ruce a už rozesílají komenty s nabádáním k hlasování zrovna pro ten jejich blog. Mě to vadí. A asi právě proto tyhle soutěže nikdy nevyhraju... Lidem dám vědět, že soutěžím a už je jen na nich, jestli stránky se soutěží navštíví a jestli budou hlasovat pro mě nebo kohokoli jiného. No každopádně už v tom zase plavu, takže pokud budete chtít můj blog podpořit, tak TADY :)
Soutěžím nečekaně jako Berrynka (pod nešťastným číslem 13)
A v další soutěži jsem taky jako Berrynka
Dostanete se tam když kliknete na obrázek:
...Ikdyž já stejně nikdy nevyhraju, protože bych nemohla otravovat kámoše a úplně cizí blogaře s hlasováním. Nechápu, jak to někdo může dělat, mě to přijde úplně trapný. No, ale to je jedno, když z takové vynucené výhry mají radost, tak jim to neberu

Soutěž o nej záhlaví :) INFO

16. března 2008 v 20:00 | Berrynka |  Soutěž o nej záhlaví
Všude je plno soutěží o nej blog, tak mě napadlo udělat trochu změnu...


Dotazník

16. března 2008 v 14:15 | Berrynka |  Moje maličkost :)
Šííleně dlouhej dotazník, byla pěkná prácička to vyplnit... Myslíte, že to dočtete do konce?

Další diplom :)

15. března 2008 v 16:28 | Berrynka |  Moje ocenění
Po dlouhé době jsem se zase zúčastnila nějaké té bleskovky,konkrétně to byla bleskajda na téma Dominic Purcell...A tady je moje doměna:
Osobně se mi diplůmek hrozně líbí, povedl se Tímto autorce moc děkuju a fandům PB doporučuju se podívat na její blog www.wentworth-miller.blog.cz

Počítání oveček :D

11. března 2008 v 18:40 | Berrynka |  Funny
Nemůžete usnout? Pak se určitě mrkněte SEM ! :) Můžete počítat ovečky dokud neodpadnete... Sice nejspíš usnete u kopmu, ale přece usnete. Kde, to už je jedno... Tak alou, počítat! :D

Správné čištění zubů

10. března 2008 v 20:10 | Berrynka |  Zuby
Jak správně vyčistit zuby? I správným čištěním lze dosáhnout zoubků jako perliček :) A Právě v tomto článku se dozvíte jak. Tak honem do toho :))
Začneme u zubního kartáčku. Ten by měl mít určitě malou hlavičku (část se štětinami). Lépe se tak dostanete na všechna místa. Dále pak by měly být štětiny husté, rovně střižené. Nejlepší jsou měkké kartáčky. Středně tvrdé a tvrdé dráždí dásně a můžou způsobit obnažení krčků. Měkké kartáčky vydrží 1-2 měsíce, samozřejmě záleží na způsobu používání, tlaku při čištění a době čištění zubů. Opotřebený kartáček nemá správný tvar, rozježená vlákna a může poranit dáseň.
A teď přejdeme k smaotné technice čištění. Těch je mnoho, proto uvedu alespoň pár. Účinná technika je dělání kroužků. Přiložíme kartáček na plochu zubu a děláme kruhy po jeho ploše. Důležité je očistit zub opravdu důkladně- z vnitřní i vrchní strany. Každou plochu zubu obkroužíme alespoň 10x. Postupujeme zub po zubu.
Další metoda je metoda Bassova, která je velmi účinná a nenáročná. Vyčistí i prostor pod dásněmi, což jiné techniky nedokážou. Přiložíme kartáček k zubu pod úhlec asi 40°tak, aby štětiny směřovaly pod okraj dásně. Pak začneme dělat drobné kmity. Postupujeme opět zb po zubu, ze všech stran.
Zuby by se měly čistit přinejmenším ráno a večer, nejlépe však po každém jídle, přičemž večerní čištění by mělo být až po posledním jídle dne a mělo by být nejdůkladnější. Doba čištění zubů je individuální, nelze ji časově změřit. Zkrátka, až se vám zdá, že máte zuby dostatečně čisté, skončíte. Čištění by však mělo trvat nejméně 3 minuty. Také je dobré vzít si kartáček namočený pouze vodou a čistit si zuby například při sledování televize. Takto čištění nezabere žádný nadbytečný čas. Pak teprve si zuby krátce vyčistíte pastou.
Zubní pasta. Je naprosto na vás, jakou pastu si zvolíte. Měla by v první řadě zpříjemnit čistění, nejdůležitější je totiž kartáček. Někdy pasty přinášejí léčivé účinky. Důležité jsou fluoridy, které by měla každá pasta obsahovat. Zvolte si takovou pastu, která vám bude chuťově příjemná, aby se tak nezkracovala doba čištění.
Dalším chemickým doplňkem je ústní voda. Může mít protikazový či protizánětlivý efekt, vřdy však v závislosti na správném čištění. Používají ji lidé, kteří nosí například rovnátka na pevno. Tam je totiž kvalita čištění omezená.
Velmi důležitou pomůckou při čištění je mezizubní kartáček. Klasický kartáček prostory mezi zuby nevyčistí. Právě tam se potom vyskytují skryté kazy a onemocnění. Proto je nutné mezizubní prostory pravidelně čistit. Důležité je používat správnou velikost těchto kartáčků, s tím vám pomůže dentální hygienistka :)
Pro lidi s úzkými mezizubními prostorami je tu dentální nit. Existuje nit voskovaná, které ja vhodná pro začátečníky (neporaní dáseň a dobře se zavádí) a pak také nit nevoskovaná, která se hodí spíše pro pokročilé pacienty. Dále existují nitě např. s příchutí mentolu pro svěží pocit v ústech nebo napuštěné fluoridy.
TIP! Také jsem četla, že jahody a různé ovoce s dorbnými zrničky jsou dobré pro čištění zubů. Drobná zrníčka vám ze zubů šetrně odstraní zubní plak :) Tak tedy do jahod! :D

Hip roll

9. března 2008 v 12:06 | Berrynka |  Dance!
Když do vyhledávače na Seznamu zadáte hip roll, nedozvíte se o tomhle tanci ani ťuk. Všude samé odkazy na Hip hop a Rock'n'roll... Tak pro ty, které by něco zajímalo, jsem se rozhodla něco málo napsat. Je toho opravdu jen maličko, protože hip roll u nás není moc rozšířený a žádné informace nikde nejsou.
Takže Hip roll je určitý modernizovaný druh břišních tanců. Výhodou je, že se dá tancovat vlastně na jakoukoli hudbu. Hýbete při něm dolní polovinou těla, to znamená zadkem a nohama. Pohyby nohama pomáhají zdokonalit pohyby boky a dotvářejí celkový efekt hip rollu. Ruce pak můžete mít rozpřažené, jako byste se opírali o rám dveří, nad hlavou nebou můžou kopírovat pohyby boků. Každý nejčastěji polohy rukou střídá. Stejně jako většina tanců, i hip roll má několik základních prvků. Ty nejzákladnější jsou pohyb boky doprava a doleva, pohyby nohou od sebe a k sobě a určitý zásek boky, který se provádí nejčastěji když začínáte nebo ukončujete hip roll či nějaký prvek.
To se však lépe dozvíte z videa dole. Je v angličtině, ale žádné složité věty tam nejsou. Určitě tomu porozumíte, když se to povedlo i mě:)) Tady je:
Tady je jeden moc dobrý hip roll:
... a kdyby vás zajímala ta písnička, na kterou tančí, tak je to "Hip roll" od interpreta "Ray Ray" :) Ke stažení jsem ji bohužel nikde nenašla, ale celou si ji můžete poslechnout tady ;)

Bělení zubů laserem

9. března 2008 v 9:51 | Berrynka |  Zuby
Zažloutlost zubů může způsobit nesprávná hygiena nebo například geny. Každý by rád měl zuby jako perličky, takže si je hodně lidí nechává bělit a to různými způsoby. Já vám něco povím o tom nejrychlejším z nich- bělení laserem.
Bělení pomocí laseru se provádí jen v ordinaci za dohledu lékaře. Provádí se nejčastěji jen na přední zuby, které jdou vidět při úsměvu, ale lze vybělit všechny zuby. Na bělených zubech nesmíte mít žádný kaz ani plombu. Nejprve podstoupíte prohlídku, kde s lékařem prokonzultujete možnosti bělení a on zjistí, zda jsou vaše zuby vhodným kandidátem na bělení laserem.
Samotné bělení pak probíhá docela jednoduše. Odborník vám na zuby nanese gel, který se po nasvícení laserem aktivuje a bělení začíná :) To celé trvá pouhýh 30-45 minut, které můžete v lepších ordinacích nebo ordinacích specializovaných pro bělení strávit například sledováním filmu. Po dokončení bělení jsou vaše zuby světlejší o 1 až 5 odstínů(které se měří na speciální škále různě zabarvených zubů), každá firma uvádí jinak. Jak ovšem někteří odborníci uvádějí, je i jistá šance, že se výsledek nemusí dostavit vůbec.
A jak je to s cenou? Cena se pohybuje nejčastěji mezi 2000-3000 Kč. Záleží na firmě... Nejčastěji je měřítkem cena za jeden vybělený zub.
Pokud se pro bělení rozhodnete, musíte zkrátka obvolat nebo navštívit vybrané firmy a na všechno se poptat. Už záleží jen na vás, jestli jste ochotní utratit více nebo méně peněz. Od toho se pak bude odvíjet bělost vašich zubů :)
Po vybělení by jste určitou dobu neměli pít čaj, kofolu, kávu a další zabarvovací nápoje. Bělení ale není napořád. Vvybělené zuby vám vydrží 1-4 roky, opět každá firma uvádí jinak. Ale i po bělení musíte dbát na správnou a pravidelnou ústní hygienu. Jak správně čistit zuby se dozvíte v článku čištění zubů :)
Musím vás ale upozornit, že laserovým bělením nedosáhnete úsměvu filmových hvězd. Toho lze dosáhnout aplikací destiček na přední stranu zubů. O tom zase příště :)

Slepice nebo vejce? (já vs. Martina)

7. března 2008 v 19:37 | Berrynka |  Soutěžím :)
Na přání kámošky Martiny jsem se rozhoupala napsat "filozofický článek o tom, zda bylo dřív vejce nebo slepice", jak sama řekla :D Nakonec ji napadlo, že bychom články mohly napsat obě a udělat anketu, čí je lepší a kdo si lépe obhájil svůj názor (ikdyž mám dojem že si obě myslíme totéž :D) Ikdyž si určitě nemyslím, že vyhraju, jelikož Martinka je už od pohledu intelektuálka (ikdyž podle toho, co z ní občas vypadne za výrok by jste to mnohdy netvrdili), jdu do toho.. No tak teda, uf, začnem :D
Podle mého názoru bylo dřív vejce a pevně si za tím stojím a budu svůj názor hájit i kdyby mě měli zabít :D A mám pro to hned několik vysvětlení. Hned to první je, že kdyby byla dřív slepice, stejně se musí z něčeho vylíhnout. Jenomže k tomu, aby se vylíhlo kuře, potřebujete kohouta, o kterém není v otázce ani zmínka a navíc se musí vylíhnout taktéž.. A z čeho? No ze semínka určitě nevyklíčí :D Tak to by bylo zaprvé a teď ještě jednou:
Představte si dinosaura... Z čeho ten vzejde? Z vajíčka :D To znamenám že bylo dřív vejce, protože první vajíčka snášeli už dinosauři. A vsadím se o 3 koruny, že mezi nimi slípky neběhaly... Určitě ne v podobě, kterou mají dnes. No a i kdyby, tak první dinosauři nebo co to bylo byli ve vodě a mezi nimi určitě byly takové ty potvory, co vylezou z vody, naplkají vajca do písku a zase zalezou.:D A tam slepice nebyly na 100%. No a to je ono.
Takže když to shrnu, tak bylo první vejce, protože vajíčka snášeli už dinosauři. A také z toho důvodu, že slepice se stejně musí z něčeho vylíhnout a když není kohout, není ani to kuřátko :D
Tak nezapomeňte hlasovat v anketě, odkaz na Martinin článek najdete TADY :)
PS: Po přečtení článku Marti vnitřně rezignuji a znovu smakám před jejím umem a intelektuálem :D Ovšem bílý prapor nevyvěšuju a bojuju dál až do posledních sil!!! :D

Daniel Powter-Free Loop

6. března 2008 v 14:11 | Berrynka |  Nejrůznější hudba :)
A máme tu další písničku. Tentokrát je to Free Loop od Daniela Powtera. Stáhla jsem si ji včera za velkého úsilí, kdy se nám zrovna hrozně sekal net, takže jsme ho každé 3 minuty vypínala. Ale řekla jsem si, že si tu písničku prostě stáhnu ještě ten den a nepůjdu spát, dokud se mi to nepovede. Nakonec se nade mnou nebesa slitovala a konečně se mi to povedlo, takže jsem s klidnou hlavou a přihlouplým úsměvem odcházela spát
Textík najdete TADY :))

"Stavební práce" :D

5. března 2008 v 18:21 | Berrynka |  About my blog
Tak když už se chystám udělat nápravnou akci a všechno to tu dát dopořádku, tak vás alespoň trochu informuju co všechno hodlám udělat :) Tady je seznam:
♣ Upravit články: Já :), články u Simpsonů atd.. (poměrně dlouhý seznam kvůli chybě, o které jsem vám psala)
♣ Obohatit rubriku Gothic (něco o daném stylu, pár obrázků...)
♣ Přidat článek o tetování jehlou
♣ Uspořádat bleskovku na téma... (PB, Simpsonovi a další témata- můžete připsat do komentářů)
♣ Přidat Prison Break do rubriky TV
♣ Vytvořit zase nějaký článek do rubriky Anti TH (aby to nevypadalo že sem je přestala nesnášet :D)
♣ Obohatit rubriku Láska
♣ Přidat zase nějaké obrázky MB shoes a Conversek
♣ Přidat nějaké hry (?.. ještě nad tím přemýšlím)
♣ Vložit nějaké jarní obrázky (aby to jaro už konečně přišlo!)
♣ Napsat další článek o nějaké záhadě (můžete navrhovat, o čem by jste se rádi dozvěděli víc)
Tak tohle je zatím všechno, do komentářů mi můžete psát další věci, které bych měla přidat, upravit nebo zlepšit, ale hlavně můžete psát, s čím bych měla začít :)