Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Červen 2008

Test pohlaví

20. června 2008 v 15:18 | Berrynka |  Funny
Jsi muž nebo žena?
Pro ověření správnosti odpovědi se podívej dolů
...

Audacity-úprava hudby

20. června 2008 v 14:25 | Berrynka |  Tipy
Audacity, program na úpravu hudby :)
Audacity je podle mě skvělý program na úpravu hudby, ale i jiných zvukových nahrávek.
Má jednoduché ovládání vhodné pro začátečníky, snadno mu porozumí úplně každý.
Pomocí Audacity můžete buď upravit nějakou písničku nebo vytvořit zcela vlastní originální dílo.
Program umí remixovat, měnit sílu, rychlost, tempo, výšku hlasu (s tím je docela sranda :D)... Výsledkem pak může být třeba to, že z písničky od Rihanny uděláte tu samou, ovšem jako by ji zpíval třeba Chris Brown :D Opravdu to jde, ale je to makačka a vyžaduje to spoustu času a hlavně trpělivosti. Dále můžete nechat opakovat jednotlivé pasáže, nechat vyniknout basy nebo písničku pustit pozpátku... Někde jsem dokonce četla, že by mělo jít vytvořit i karaoke, ale jelikož mám program teprve 1 den, ještě jsem nepřišla na to, jak. Je toho opravdu hodně, co Audacity dovede. Výhodou je, že zabírá málo místa na disku. Navíc je celý program v češtině :) Ukládá ale výsledná díla ve vlastním formátu, proto je potřeba najet na "soubor" a zvolit "exportovat jako mp3". U mě to vyžaduje speciální knihovnu, kterou si ten program není schopný vyhledat, takže ve výsledku dojde k tomu, že mi ji ve formátu mp3 zkrátka neuloží. Ale není se čemu divit, můj počítač je celej vzhůru nohama, takže vy ten problém nejspíš mít nebudete. Kdyby vám to taky nešlo, zkuste to uložit v jiném formátu nebo se porozhlídněte někde po fóru, popřípadě napište sem a když už si budu vědět rady, ráda vám pomůžu :)
Mějte se a přeju příjemnou zábavu a kopec srandy s tímhle skvělým programem :D

Jsem zpátky! :)

20. června 2008 v 11:29 | Berrynka |  About my blog
Mnozí mají možná radost, ostatním je to jedno... Možná se najdou i takoví, kterým se to nebude líbit, ale rozhodla jsem se znovu rozjet blog. Alespoň pro tu trošku lidí, co sem občas zavítá. Nejspíš už na blogu nebudu lpět tak jako předtím, ale snad se třeba zabavím, až mě zase přepadne nuda, když už teda jinak nic :D To by bylo asi tak všechno, co jsem vám v tomto článku chtěla oznámit. Zrovna jsem ve škole a prohlížela jsem si ostatní blogy. Narazila jsem na pár zajímavých a vtipných článků a najednou mě napadlo, že něco podobného bych si na blog taky mohla dát. Protože to, co mě donutilo blog pozastavit, byl nedostatek nápadů. Teda nápady jsem měla, ale většinou to byly takové blbosti... Tak se uvidí, jak se mi po mém návratu povede, ale blogování mě baví :)
No, zase jsem se rozkecala o všemožných věcech, jak už bývá zvykem. Hlavní myšlenka tohoto článku byla pouze ta, že jsem zpátky a blog se znovu rozjíždí. Máte radost? :D