Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Říjen 2008

Happy Halloween!

31. října 2008 v 14:49 | Berrynka |  Moje žvásty a postřehy:))
Ikdyž to někteří možná ani netuší, právě dneska, 31.10. je Halloween. Je to původně anglický(americký??) svátek, kdy děcka přestrojené za příšery nebo třeba princezny chodí večer po ulicích od domu k domu a žebrají sladkosti. Docela dobrej svátek XD U nás se do takové míry neslaví, což je možná škoda. Ale začíná se u nás zabydlovat a ví o něm čím dál víc lidí, tak možná se za pár let dočkáme i těch masek XD
Nicméně loni jsem v tuhle dobu marodila, tak jsem celej den vystřihovala výzdobu do pokoje. Letos jsem to zase někde vyštrachala a donutilo mě to si to znova vylepit XD Takže teď mám všude malé dýně, kočky, netopýry a tomu všemu dominuje velej strašidelnej dům XD Ale vidím, že jsem se zase pěkne rozkecala a dostala jsem se někam, kam jsem vůbec nechtěla XD Aspoň vidíte, jaká jsem ukecaná, píšu tady nějaký epos, přitom by bohatě stačilo pohapouhé...

...Happy halloween! :))

Toť malá ukázka mojí Halloweenské výzdoby XD

Obrázek ukazující IP

31. října 2008 v 14:19 | Berrynka |  Návody

Jak na takový obrázek ukazující vaši IP adresu?

1) Otevřete si tuhle stránku
2) Tam si vyberte obrázek, jaký chcete a skopírujte si jeho HTML
3) V administrativě blogu rozepište nový článek, zaškrtněte HTML a zkopítvaný tam kód vložte
4) Můžete přidat i nějaký text, to už je čistě na vás
5) Obrázek kromě vaší IP adresy ukazuje i váš operační systém a internetový prohlížeč
6) Jde vložit i do menu, ale pouze pokud ho píšete namísto profilu stejně jako já


Pictík nezobrazuje pouze vaši IP, ale ukazuje iformace o počítači vždy pouze toho, kdo se na něj dívá!Hackerská hádanka

30. října 2008 v 20:41 | Berrynka |  Moje žvásty a postřehy:))
Mám tady pro vás jeden velice zajímavý odkaz, dneska sme tu hádanku řešili v IVT. Jsou to rébusy zašifrované v obrázcích, tak se na to koukněte a trochu potrapte svoje mozkové buňky:))http://naozajweb.xf.cz/hacksolv/hadanka.jpg
Stačí, když vždycky smažete to slovo, které je před .jpg a napíšete tam místo toho řešení toho určitého obrázku...
Ještě vám napovím, že řešení toho rozřezaného obrázku, kde je chlápek na koni, je xxx, což mě zůstalo zcela nepochopeno.
Mimochodem, kdo by náhodou přišel na řešení toho obrázku s modrýma klikyhákama a tečkama, nechť dá ihned vědět XD

Věrným pomocníkem v řešení hádanek vám bude google :))


???


Čtvrtek 30.10.

30. října 2008 v 20:35 | Berrynka |  Deníček
Dneska byl zajímavej den, nevím, jestli zrovna zajímavej, ale na povídání toho mám hodně. Jestli polovinu všeho nezapomenu během psaní, tak si počtete.

Už ráno jsem vstávala s velice dobrou náladou, hlavně proto, že já můžu do školy a ti ostatní chudáci sedí doma. Měla jsem neuvěřitelnou radost a vážně jsem se těšila na 6 hodin strávených ve školní lavici. Naštěstí byly IVTéčka, nás místo hudebky spojili s druhou skupinou, takže sme měli v podstatě 4 hodiny. První 2 jsme řešili "hackerskou hádanku", docela zajímavý, až to někde vyhrabu, dám sem odkaz, ať se taky potrápíte...


No a další dvě hodiny jsme dostali 2 cvičení do Wordu, velice zajímavé. Všichni máme výmysly našeho pana učitele moc rádi. Naštěstí jsem to měla rychle hotový, takže jsem, zybtek času trávila na netu prohlížením fotek z víkendového Huberta a čuměním na koně na prodej.

Test inteligence

28. října 2008 v 23:07 | Berrynka |  Funny
TEST INTELIGENCE:
1) Muž má v komoře 1 zápalku a petrolejovou lampu,pec na uhlí a naftová kamna.Co zapálí nejdříve?
2) Které oko má Žižka na padesátikoruně zalepené?
3) Některé měsíce mají 31, jiné 30dní. Kolik jich má 28?
4) Kolik zvířat od každého druhu vzal Mojžíš na palubu?
5)Jsi pilot letadla. Do letadla nastoupí 15 lidí, v Brně jich 6 vystoupí a v Košicích 6 nastoupí. Letadlo má 18 okének a rozpětí křídel je 16 m. Jak se jmenuje pilot letadla?


Blog Tery

28. října 2008 v 12:07 | Berrynka
Taakže po dlouhé době mám další eSBéčko, je jím Tery. Její blog má adresu www.terushi.blog.cz
Je tam toho vážně hodně, krásné obrázky a fotky, info o kapelách a taky její deníček. Vážně se tam nudit nebudete, chodím tam moc ráda :)

Tady je pro ni malinký diplom za spřátelení:

Zároveň bych jí chtěla poděkovat, že ze všech mých SB navštěvuje blog asi nejvíc, je tu skoro každý den a nechává tu krásné komenty. Díky Tery :-*


Tady je ještě diplomek od ní, moc se poved :)Krásný fotky

27. října 2008 v 12:46 | Berrynka |  Obrázky
Tyhle fotky mi přišly e-mailem, jsou vážně povedené a moc se mi líbí. Autorů je více, bohužel nebyli uvedeni. Někde je v rohu fotky copyright, ale je to asi jen u 2. Jinak jsou autoři neznámí. Ale ať už je to kdokoli, tak před nimi smekám, ty fotky jsou kouzelné. Užijte si podívanou :)

Neděle 26.10. Dřevo, dřevo, dřevo...

26. října 2008 v 13:29 | Berrynka |  Deníček
Joou, konečně jsou tu prázdniny, na které jsem se tak těšila. A jak je zatím trávím? Ani to nechtějte vědět. Celý víkend jsem byla u ségry, že jim teda pom ůžu se dřevem. Když jsem viděla tu hromadu, málem mě ranila mrtvice. Navíc to dřevo bylo špinavý, plný pavouků a... no fuj :D Navíc to byly rozálané rámy oken a různý prkna, takže o hřebíky taky nebyla nouze. No zkrátka celou sobotu dřina, dřina, dřina. Když jsem lehla do postele, dokonce se mi o dřevě i zdálo...
Ale naštěstí už to mám za sebou, v sobotu večer jsme se ségrou a se švagrem jeli do Olympie, koupila jsem si skvělý rifle v New Yorkeru a v Terranově 2 tepláky.
Večer jsme si dali červený víno, pustili telku a konečně byl zasloužený relax.. Bože, už nechci dřevo ani vidět :D

Nemám kalkulačku XD

22. října 2008 v 11:17 | Berrynka |  Funny
Tohle jsem našla na netu, fakt pecka XD

Night to remember-HSM3

21. října 2008 v 19:43 | Berrynka |  High School Musical
Malá ukázka z HSM 3, kterého se už za zhruba měsíc dočkáme v českých kinech. Tentokrát je to sestřih písničky Night to remember, kvalita nic moc, ale aspoň něco :D


Úterý 21.10. Muffiny

21. října 2008 v 14:02 | Berrynka |  Deníček
A je tu další den mého marodivého období. Dneska jsem si dopsala nějaké sešity, naštěstí toho nebylo moc. Ačkoliv mám v pokoji značný nepořádek, vykašlala jsem se na uklízení a rozhodla jsem se napíct čokoládové muffins, jelikož jsme nedávno koupili nové formičky ze silikonu.
Našla jsem recept, něco tam umíchala, polovinu věcí jsem tam nedala, protože shodou okolností byl recept na ovocné muffiny s povidly, kdežto já chtěla kakaové.
Tak jsem tam teda dala to kakao a nakrájela na kousky čokoládu. Pak jsem to začala cpát do těch úžasných barevných formiček. naplnila jsem je do 2/3, jak psali, ale od mamky mi bylo řečeno, že to můžu naplnit klidně celé, že pak budou hezčí. Tak jsem je teda naplnila celé, na poslední mi nezbylo zrovna hodně těsta, takže en byl nplněný do 2/3. No a hádejte co. Ten jedinej v troubě nepřetekl, ale měl krásně kulatej klobouček. Takže nikdy nedávejte na radu své matky(nebo aspoň té mojí), pokud to sami opravdu neuznáte za vhodné :D

Neváhejte a pokračujte ve čtení XD

Záhlaví zasahující do stránky

20. října 2008 v 18:18 | Berrynka |  Návody
Inu, milí blogeři, dnes si povíme něco o tom, jak udělat záhlaví zasahující do stránky XD Na ty obrázky nehleďte, dělala jsem to v rychlosti a je to hrůza, ale jako příklad to stačí. Ikdyž to vypadá složitě, není to vůbec nic těžkého, jak brzy zjistíte. Já jsem použila Photo Filtre, ale jde to udělat i v obyčejném malování. Tak se do toho můžem pustit :)

Předpokládám, že obyčejné záhlaví si každý udělat umí, pokud ne, podívejte se na návod sem

1) Takže tedy máme otevřený PF a v něm nějaké záhlaví. Teď vám vysvětlím samotnou tvorbu přechodu mezi stránkou a záhlavím:


- prolínání záhlaví do stránky pomocí pozvolného přechodu barev můžete udělat pomocí volby "přechod" na horní liště (v kroužku).
- doporučuju si ohraničit jen menší plochu, jinak přechod nejde skoro vidět

Statistika 13.-19.10.

20. října 2008 v 8:57 | Berrynka |  About my blog
Normálně statisiky nezveřejňuju, ale z téhle mám fakt radost, protože hned ve dvou dnech se počet návštěvníků vyšplhal až nad 60, z čehož mám vážně radost a moc vám děkuju :)

Pondeli: 30
Utery: 32
Streda: 47
Ctvrtek: 48
Patek: 65
Sobota: 39
Nedele: 68

Celkem: 329

Statistiky jsou zajímavá věc. Například hodně lidí se na můj blog dostane, když hledá "dready", popřípadě "rasty", "tetování" a podobně. Hodně lidí hledá, kdy se HSM3 dostaně do kin.
Nejvíce návštěvníků používá jako operační systém Win XP a to celých 76.5%. Dokonce i cizinci se to tu hemží, přišlo 36 Čechů, 5 Slováků, 1 Kanaďan, Izraelec a Belgičan. Dalších 24 lidí bylo z neznámé země, resp. ji nejspíš neměli uvedenou...
To bylo tak pro zajímavost něco málo ze statistik TopListu.

Pondělí 20.10. Zrádná nemoc

20. října 2008 v 8:44 | Berrynka |  Deníček
Od neděle se můj stav podstatn zhoršil. Večer jsem asi až do 1 nemohla usnout a během té doby co jsem se o to pokoušela jsem vycucala asi 5 sublingvárních tablet (k rozpuštění pod jazykem), jak bylo inteligentně napsáno na obalu, abych se zbavila té bolesti v krku. Ovšem tento boj byl marný. Ráno jsem se probudila se zvýšenou teplotou a byla jsem ráda, že můžu aspoň trochu mluvit. Šla jsem místo do školy k doktorce, která mi doporučila zabalit si krk a pít zázvorový čaj. Koupila jsem si tedy časáky na čtení a v zelenině zázvor. Vypadá legračně. Po rozkrojení voní krásně, jako sůl do koupele. Tak mě napadlo to ochutnat, ovšem chuť má skóre -100 bodov. A to ten čaj budu muset popíjet celé 3 dny.

No, aspoň nemusím do školy... Pančelka Žižlavská bude určitě zase ohromně smutná a bude hekat do telefonu, až mě bude matka omlouvat. Já jsem ale naopak ráda, že od ní budu mít aspoň chvilku pokoj. Alespoň dneska nemusím psát písemku ze zeměpisu, o které jsem nevěděla a zítra nejdu do fyziky, takže můžu dělat, že nemám páru, že jsem dostala nějakou 5. Ve čtvrtek ale už nejspíš do školy jdu, právě mi chodí SMSky, očividně mě tam postrádají (jenom jestli).

Před chvilkou jsem se napila zázvorového čaje. Byl vážně dobrý, dokud jsem ho neochutnala. Ach jo :/ Ale paní doktorku mám moc ráda a jsem jí vděčná, že mi doporučila takový výborný čaj...
Navíc si mám zabalit krk, toho se máti s radostí ujala, takže mi teď na krku šustí vkusný igelitový sáček, kteý mám z neznámého důvodu kdesi pod šátkem.

Taky jsem si všimla, že jsem téměř pravidelně nemocá právě v tuto dobu, loni jsem trávila Halloween doma a teď je to takhle.

Stýská se mi po koních. Dneska jsem tam měla jet, ale vím 100%, že takhle mě tam máti nepustí. Koukám z okna, zrovna vylízá slunko a na nebi ani mráček. To tam Klára určitě pojede beze mě a ještě ráda, že mě tak podělala. To mám za to, že jsem tenkrát jela bez ní, když se jí nechtělo. A teď mi to bude neustále vracet. Ovšem jestli pojede do terénu beze mě, zlomím jí ruku. Jestli pojede na Ferovi, tak obě. Jestli pojede na Ferovi, možná jí je ani nebudu muset lámat XD
No a v sobotu je Hubert. Chtěla jsem jet, snad mě vezmou s sebou, pokud mě ovšem máti pustí.

Už budu končit, jdu se dívat na telku. Ležím v postli s notebookem na klíně, ale už mě docela bolí nohy. Zase během dne přidám několik článků, zatím se mějte :)PS: Tu mouchu, co mě tady otravuje, dostanu!!Photo Filtre ČESKY

19. října 2008 v 10:53 | Berrynka |  Návody
Většina návodů, co u mě na blogu jsou, vyžadují Photo Filtre, protože právě v PF pracuji i já. Mám ho v češtině, ale už si nepamatuju, kde jsem ho stáhla. Odkaz na stažení PF v angličtině nemělo cenu, to si najde úplně každý, stačí to zadat do vyhledávače. Teď jsem konečně na jednom webu narazila na PhotoFiltre, který je v češtině. a disku zabere asi 1,5 MB.Download by měl podle všeho fungovat, ještě jsem neměla čas to vyzkoušet. Takže kdyžtak dejte do komentářů vědět.

Tady to je:

Pokud by někomu download nefungoval, stáhnete ho tady :)

LOST parodie: Houby

19. října 2008 v 10:27 | Berrynka
Další dobrá parodie z YouTube:

Sobota 18.10. Další práce

19. října 2008 v 10:16 | Berrynka |  Deníček
Rozhodně nemůžu říct, že bych si po týdnu práce nepřála odpočinek. Vypadalo to totiž asi takhle:
-ráno brzo vstávat, škola
-usínám, ohromná nuda
-konečně na oběd, pak poklusem domů (ve středu ještě výtvarka, ve čtvrtek tělák)
-doma naházet věci do batohu, dát si rychle něco k jídlu
-pospíchám na koně
-práce, práce práce: kydání, vození koleček, dát piliny, zamést stáj...
-pak s miláčkem Ferkem na hodinku do terénu
-zase práce-dát seno, oves
-vodím koně z výběhu, následuje čištění... ne, vůbec mě nebolí záda
-v 8 valím domů, jak jinak, než rychle, protože zase nestíhám a máti už čeká
-doma konečně horká vana, večeře
-něco dám na blog, chvilku pokecám s lidma na icq
-před 11 jdu spát, protože mě další den čeká to samé
...to bylo tak pro představu, jak asi vypadal můj týden. Ten příští bude stejný, akorát bude o to větší zima. Takže jsem byla docela ráda, že je tady víkend. Hurá, konečně si trochu odpočinu. Jenomže to jsem ještě nevěděla, že až přijedu k ségře, tak mě u ní čeká kopa dřeva. Takže včera se odpočinek zase nekonal, jaká smůla. Místo toho jsem vozila kolečka. Slunko zalezlo, takže byla asi festovní zima, hádám tak 12°C. Jenže já jsem lítala s kolečkama, takže mi zima opravdu nebyla. A já blb jsem tam vesele pobíhala jenom v tenké mikině. Pěkně se mi to vrátilo dneska ráno, mám plnej nos, škrábe mě v krku a nemluví se mi taky zrovna nejlíp... To znamená, že dneska se z toho musím nějak vyhrabat, po obědě pojedu nejspíš domů, uvařím si horkej čaj a zalezu pod peřinu. Jenom jak tak přemýšlím(ano, i to se může stát) nemám si vlastně co pustit, protože filmy, které jsem chtěla vidět, jsem viděla včera se ségrou a se švagrem.
Bota jménem Melichar vážně nemá chybu XD Na to bych se mohla dívat pořád dokola. "I vepřík je rozptýlen, setká-li se s motýlem" :D Film z roku X, o školou povinných. No vážně je to fantastickej film, jeden z režie Zdeňka Trošky. Určitě se na to koukněte.
Pak jsme se ještě dívali na Crossroads s Britney Spears, byl to takovej průměrnej film, tři holky se vypraví na cestu po USA, za účelem dostat se na konkurz jakési hudbní společnosti. Britney vůbec nepasovala do svojí role divné šprtky. Ale koukat se na to dalo, zaznělo tam pár písniček, jak jinak než od Britney :D
Tak a teď už budu muset jít, konečně dojím snídani, kterou tady už půl hodiny po kousíčkách uždibuju. Během dne nejspíš ještě něco přidám. Tak se mějte :))

Parodie s bagetou XD

16. října 2008 v 10:47 | Berrynka


Obrázky a videa

16. října 2008 v 10:45 | Berrynka |  Prison Break
Videa:

Čtvrtek 16.10.

16. října 2008 v 10:41 | Berrynka |  Deníček
No a je tu čtvrtek XD
Upe hnusnej den. Navíc dneska prší, máme debilní rozvrh...
Teď máme ivt, fakt maso XD Sme dostali jakýsik zadání,
mám za 1 XD Zrovna zvoní, ale máme ještě jednu hodinu.
Pak máme děják, kterej absolutně neumim, ale hlavně že se bude zkoušet.
A pak hypernudná čeština :/ Ttotak by to bylo docela v pohodě,
jenže pak máme ještě odpoledko a zrovna tělák. nesnášim ho XD
Ani ke koním dneska nejedu, musím se učit do té podělané fyziky XD
No já zas poletím, možná ještě něco přidám,
ale musím dokončit nějakou capinu tady...
Tak se mějte, ja se valím najest,
protože umírám hlady XD