Reklamy SEM! Chceš zhodnotit blog?

Konec světa v roce 2012

28. ledna 2009 v 18:51 | Berrynka |  Záhady
Právě jsem se na internetu dočetla, že právě 21.12.2012 má nastat konec světa. Vědci tak usuzují ze zkoumání kultury starověkých Mayských kultur, které byly významnými znalci vesmíru a astronomie.
Mayové, kteří založili významná města v Mexiku a střední Americe, byli velmi vzdělaní nejen v oblasti astromonie. Sestavili také svůj vlastní kalendář, který končí právě zimním slunovratem v roce 2012. Nikdo neví proč, vědci však tvrdí, že by to mohlo být až o dva dny později, 23.12.2012 (trochu ironie, den před Vánoci, co XD) Toho dne má prý nastat apokalypsa, nikdo však přesně neví co to má vlastně být. Údajně dojde k převrácení zemské osy, takže Země se pak bude točit obráceně.
Toto téma přišlo na přetřes už i v Hollywoodu. Už vzniká snímek "2012" od tvůrců trháku "Den poté", v hlavní roli má zazářit John Cusack. V kinech se má bojevit na podzim 2009.


Můžete zkusit napsat "2012" do internetových vyhledávačů a budete překvapeni, jak velké množství souvisejících věcí naleznete. V prodeji jsou lekce jak přežít, příručky přežití ve formě knih či můžete najít i různé předpovědi, co přesně v osudný den nastane. Nechybí ani trička s nápisy "Konec 2012" či "2012 znamená apokalypsu".

A co vy? Věříte konci světa v roce 2012? Máte strach???
Já tomu teda moc nevěřím, vždyť už to mělo být tolikrát... Ale kdyby to mělo doopravdy přijít, tak se asi bojím. Nedávno mě úplně zamrazilo při myšlece, že 100% někdy musim umřít. Divnej pocit...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moňa Moňa | 29. ledna 2009 v 15:00 | Reagovat

No, taky sem už o tom slyšela,že roku 2012 má být konec světa, ale jak sem to slyšela tak sem si říkala, to je blbost, přesně jak ty říkáš, dyť konec světa měl být už tolikrát, no pak sem se dozvěděla, že Mayové prý nějak předpověděli aj útok na Dvojčata. Ale stejně z toho nemám žádnej převratnej pocit strachu:D(ale prostě pokud se to stane, tak si za svůj život nic neužiju:ˇ(,do pytle):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama